Harmoniska dzīves telpa

Elizabeth nams atrodas Elizabetes ielā 3, Rīgas respektablākajā rajonā — Klusajā centrā. Tā ir brīnišķīga infrastruktūra ar bagātu vēstures mantojumu un ērtu satiksmi. Tai pašā laikā šim rajonam piemīt parku miers un vides tīrība, kas atšķir šo centra daļu no pilsētas burzmas.

Iespēja dzīvot šajā Eiropas galvaspilsētas daļā, kurā at-
rodas daudzi brīnišķīgi pasaules kultūras mantojuma arhitektūras paraugi, ir nemainīga privilēģija — kā pirms 100 gadiem, tā arī mūsdienās.

Elizabetes iela

Būdama Rīgas vēsturiskā bulvāru loka daļa, tā joprojām ir viena no zaļākajām un nesteidzīgām pastaigām piemērotākajām ielām.

Elizabetes iela — viena no skaistākajām un garākajām (2015 m) Rīgas ielām, nosaukta par godu Elizabetei, Krievijas imperatora Aleksandra I dzīves-
biedrei, dzimušai princesei Luīzei Marijai Augustei Badenai — pārsteidz
ar ievērojamo eklektisma un jūgendstila arhitektūras pieminekļu ansambli.

Elizabetes ielas ēkās ir izvietojušās daudzas vēstniecības, lepnu dzīvokļu nami, viesnīcas, restorāni un uzņēmumu biroji.

Mierīgs dzīvesstils

Omulīgi parki

Nams atrodas vienā no zaļākajiem pilsētas centra rajoniem — tā apkārtnē izvietoti vairāki pilsētas skvēri un parki.

Viena no būtiskām Klusā centra priekšrocībām ir iespēja, neizbraucot no pilsētas, nokļūt zaļo parku vēsajā paēnā. Šeit sastapsiet trīs Rīgas slavenākos parkus — Kronvalda parku, Esplanādes parku un Viesturdārzu.

Klusais centrs

Aristotelim Onasim reiz jautāja, kāds esot viņa panākumu noslēpums. «Atrodiet piemērotu adresi,» atbildēja starptautiski pazīstamais uzņēmējs, stāstot žurnālistiem par sava pirmā biroja vietas izvēli Piektajā avēnijā. Iespē-
jams, šāda iemesla dēļ ievērojamāko uzņēmumu pārstāvniecības un liela daļa vēstniecību atrodas tieši Klusajā centrā.

Šī pilsētas daļa ir gan mūsdienīgs darījumu centrs, gan iemīļota Rīgas inteli-
ģences atpūtas vieta ar arhitektūras pieminekļiem, klasiskās un mūsdienu mākslas galerijām, izmeklētiem restorāniem, vīnu studijām un konditorejām.

Uz augšu